A Kelet-Mediterrán Tanulmányok Központja és a Budapesti Román Kulturális Intézet nyilvános történelmi előadása a Budapesti Közép-európai Egyetemen

2014. március 28-án, pénteken 17.30-kor Dr. Ovidiu Cristea „Hírek, politika és háború: Havasalföld és Moldva kapcsolata Dél-Erdéllyel” („News, Politics and War: Wallachian and Moldavian Correspondence with Southern Transylvania”) címmel nyilvános előadást tartott a Közép-európai Egyetem előadótermében (1051 – Budapest, Nádor u. 13.). Az angol nyelvű előadást a Kelet-Mediterrán Tanulmányok Központja (KMTK) szervezi a Budapesti Román Kulturális Intézettel együttműködve.

A Közép-európai Egyetem Kelet-Mediterrán Tanulmányok Központja rendszeresen szervez előadásokat és konferenciákat, elsősorban Európa Kelet-mediterrán térségét érintő releváns történelmi és filozófiai témákról, a világ számos pontjáról érkező vendég-előadók részvételével.

Dr. Ovidiu Cristea a Román Akadémia „Nicolae Iorga” Történelemtudományi Intézetének igazgatója (Bukarest), a hadtörténettel, Velence történelmével, a keresztes hadjáratokkal és heraldikával foglalkozó területek egyik legjelentősebb kutatója. 1993-ban a Bukaresti Egyetem Történelem Tanszékén végezte tanulmányait, majd 1996-ban a Brüsszeli Szabadegyetemen szerzett mester-oklevelet. Kutatói munkássága elismeréseként 1997-ben elnyerte a C. C. Giurgescu-díjat „A Fekete-Tenger román történelmi bibliográfiája” című munkájáért, majd 2005-ben a Nicolae Iorga-díjat „Ez az északi uralkodó. Ştefan cel Mare alakja a kiadatlan velencei dokumentumokban”, majd 2006-ban a Román Akadémia díját a „Velence a Fekete-tengernél. Kiegészítések Velence keleti politikájához” című tanulmányáért. 2003-ban doktorált a „Nicolae Iorga” Történelemtudományi Intézetben.