„Zenei gyöngyszemek” a „Flauto Dolce” Együttes előadásában a Budapesti Román Kulturális Intézet meghívására

2015. június 12-én, 19.00 órakor, a Budapesti Román Kulturális Intézet „XVII. és XVIII. századi Romániai zene” címmel koncertet szervez, a „Flauto Dolce” Együttes előadásában a Gödöllői Királyi Kastély dísztermében.
A koncerten régizenei darabok hangzanak el mint például a Kájoni-kódexben (Erdély XVII. sz.) fennmaradt művek, továbbá hagyományos örmény dalok (Szamosújvár, Kolozs megye), régi haszid dalok, román dalok és táncok, valamint Joseph Bengraf, Martin Schneider és Johann Sartorius művei.

A „Flauto Dolce” Együttes 2000-ben jött létre a kolozsvári „Gheorghe Dima” Zeneakadémia keretein belül. Az együttes művészeti vezetője és kezdeményezője Majó Zoltán, további tagjai Szabó Mária, Miklós Noémi és Mihaela Maxim. Az együttes fő ihlető forrása a régizenei gyűjtemények és kéziratok, ugyanakkor különös figyelemmel fordulnak a kortárs szerzemények felé. A négy zenész napjainkig Romániában, Ausztriában, Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban, Svájcban, Németországban, Izraelben, Magyarországon, Szerbiában és Szlovéniában lépett fel, valamint részt vett az UNESCO „Cultural Heritage – a Bridge towards a Shared Future” programján. Nemrégiben az együttes a tel-avivi „Régizenei Nemzetközi Feszivál és Szakmai Konferencián” rendkívüli vendége volt.

A „Zenei gyöngyszemek” programsorozatot 2013-ban indította a Budapesti Román Kulturális Intézet, és egy olyan sikersorozat, amely a romániai zeneművészeket népszerűsíti. Az elmúlt két évben a Budapesti RKI „Zenei gyöngyszemek” vendége volt: Ilinca Dumitrescu (zongora), Vasile Macovei (fagott), Bianca-Luigia Manoleanu (szoprán) és Remus Manoleanu (zongora) 2013-ban; Răzvan Suma (cselló), Toma Popovici (zongora), Horia Dumitrache (clarinét); Anca Iarosevici (viola da gamba) és Bogdan Mihăilescu (klasszikus gitár) 2014-ben.