„Zenei gyöngyszemek” Anton Niculescu (cselló) és Andrei Licareţ (zongora) a Budapesti Román Kulturális Intézetben

2016. május 30-án, 19.00 órakor, a Budapesti Román Kulturális Intézet székházában nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a „Zenei gyöngyszemek" sikersorozat, amelynek vendég-fellépői Anton Niculescu csellóművész és Andrei Licareţ zongoraművész lesznek.

Az est során Franz Schubert, Claude Debussy és Constantin Dimitrescu művei hangzanak el.

Anton Niculescu (cseló) - Sikerlistáján számos díj szerepel, amelyet különböző zenei versenyeken szerzett. Karriere intenzív koncertfellépésekkel kezdődött és ezzel párhuzamosan olyan presztízs-értékű pozíciókat foglalt el, mint például a milánói Scala és a firenzei Teatro Comunale vezető csellistája. Kiváló tehetségének, érzékenységének, muzikalitásának, briliáns technikájának és komolyságának köszönhetően Anton Niculescu neve egyre erőteljesebben jelentkezik a zenei életben, amelynek köszönhetően az európai, ázsiai, dél- és észak-amerikai és afrikai jelentős színpadjainak gyakori fellépője. Rangos kamara-együttesek tagja: „Zürichi vonóstrió", az „Ojsztrah együttes" (kvartett, kvintett, szextett) és a „Bécsi trió"; olyan zongoristákkal lép fel, mint Bruno Canino, Pavel Gililov és mások.

Tíz évig a németországi Meersburger Winter Nemzetközi Fesztivál művészeti igazgatója volt, az 1666-ban alapított Bolognai Filharmonikus Akadémia tiszteletbeli tagja (Olaszország), amelynek Wolfgang Amadeus Mozart is tagja volt. 1996-tól a Brassói Filharmónia koncert-szólistája. Saját hangszere egy 1709-ben készült „Pietro Guarnerius".

Andrei Licareţ zongoraművészt egy olyan művésznek tartják, „akinek gazdag művészi érettsége és mélysége túlmutat egy egyszerű képességen" (L'Unione Sarda); Európában és az Egyesült Államokban lépett fel szóló-koncerteken és zenekari kísérettel. A legjelentősebb romániai zenekar meghívásának tett eleget, valamint nemzetközi együttesekkel is fellépett és neves karmesterekkel is együttműködött. A Román Rádióval Mozart, Beethoven, Brahms, Chopin és Ravel műveinek felvételét készítette el. Andrei Licareţ első díjat nyert a Jeunesses Musicales és a Yamaha Bukarest versenyeken. Viniciu Moroianu, Dana Borșan și Dan Dediu voltak a tanárai ez utóbbival zeneszerzést tanult a Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemen. Párizsban és Berlinben Jacques Rouvier tanítványa volt, a salzburgi Mozarteumban pedig Dmitri Baskirov mesterkurzusaira járt. 2013-ban egy sikeres koncerten lépett fel a Carnegie Hall „Weill Recital" termében.